Evropský týden mobility - Kombinuj a jeď 09/10/18

Evropský týden mobility - Kombinuj a jeď

Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY (16.-22. září) se v letošním roce pokusí přesvědčit (nejen) evropskou veřejnost, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem.

 

Letošním tématem kampaně se stalo motto „Kombinuj a jeď“, které upozorňuje na to, že způsob přepravy po městě se dá vhodně kombinovat podle potřeb a možností každého. Organizátoři připravili nejen pro Hradečáky celou řadu akcí a novinek. 

S denním předstihem kampaň odstartuje na Velkém náměstí sousedskou akcí Zažít město jinak, jejíž smyslem je ukázka využití a oživení veřejného prostoru.

Nejen, ale především seniorům bude věnované odpoledne v pondělí 17. září na moderním dopravním hřišti v Třebši, kde se přesvědčí o tom, že na kole či koloběžce se dá jezdit v každém věku. Během této akce si můžete přijít vyzkoušet elektrokola Apache a Sense z naší nabídky.

Po celý týden budou v kině Bio Central promítány filmy s ekologickou tématikou Ozvěny ekofilmu pro základní a střední školy. Tradiční cyklojízda po zajímavých místech s novými úpravami pro cyklisty, kde bude možné zjistit, co se v této oblasti dále chystá, je plánovaná na úterý 18. 9.

Celou řadu zajímavostí bude možné vidět ve čtvrtek 20. 9., u Grandu v části ulice Palackého bude dopravní podnik prezentovat jeden ze svých nových elektrobusů a prostor tu bude i pro netradiční kola, koloběžky a samozřejmě elektrokola z Bartabike. Novinky v oblasti městské mobility a cyklodopravy zde představí zástupci města a kraje a tematické filmy budou k vidění v Infocentru na Eliščině nábřeží. Tam se také bude konat Přednáška a veřejná diskuze na téma udržitelná mobilita ve městě.

Kino Bio Central v pátek 21. 9. promítne premiéru filmu o začátcích skatebordingu v Čechách s doprovodnou ukázkovou akcí. Poslední pracovní den v tomto týdnu je pak pro všechny s malým technickým průkazem připravena celodenní MHD zdarma.

Pure
Weldtite
TF2
Kinetic
Kool Stop
Limar
Crono
Teasi
Odi
Dirtwash
Cyclo tools
SR Suntour
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace