Vážení zákazníci, ve dnech 2. a 4. 7. budeme mít zavřeno z důvodu dovolené, o to více se však na Vás budeme těšit po jejím skončení! ;-) 

ŽERNOVSKÝ BAJK 2022 - MTB

ŽERNOVSKÝ BAJK 2022 - MTB
06/09/22

 

 

 

Víc než závod...

Jubilejní XX. ročník Žernovského bajku se uskuteční v podobném formátu jako předešlé ročníky. Prvních deset závodů bylo pro všechny věkové kategorie. Dalších pět zase jen pro děti. Poslední roky jsme se vrátili k netypickému 13 km dlouhému okruhu. Vždy měla ovšem trasa společná témata: vedla Babiččiným údolím, nebyla technicky složitá, ale měla pár technických úseků.

Nová „dospělácká“ trať nabízí to nejlepší, co v okolí Žernova najdete. A také kam nás pustí. Nyní jsou zcela vynechány asfaltové přejezdy a naopak jezdíme dále a hlouběji směrem ke Slatině. Dále se dostaneme až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce. Zkrátka vymeteme každou pěšinku podél Úpy pod Žernovem. Povolení projíždět máme jen na jeden jediný den, ale bez „závodčích motorek.“ Dětská trasa měří něco málo přes dva kilometry a aktuálně je zcela suchá.

A proč máme v mottu „víc než závod?“ Protože máme opravdu kategorie od nejmenších, až po 70+. Dále fitnes jízdu i kategorii pro koloběžky. Chceme, abyste si k nám přijeli užít úplně celé odpoledne. Součástí programu také budou například skákací atrakce, hry pro děti s ekologickou tématikou, prezentace nové značky LEVIT firmou Bárta.bike z Úpice, bubenická show Ritmo factory a po závodě vystoupí kapely Wanastowi vjecy revival a Furt fajn.

 

Kontakt:

Městys Žernov

Žernov 112

552 03

IČ: 00 273 295

Mgr. Libor Mojžíš

GSM: 603 163 561

e-mail: mojzis@zernov.cz

Pure
Weldtite
TF2
Kinetic
Kool stop
Limar
Crono
Teasi
Odi
Dirtwash
Cyclo tools
SR Suntour